Targi BEAUTY FORUM & SPA
odbędą się za:

BEAUTY FORUM ELITE

 

NOWOŚĆ! Wychodząc naprzeciw potrzebom branży, przygotowaliśmy w tym roku ambitny program merytorycznych wykładów i firmowych prezentacji. Jeśli interesuje Cię tematyka kosmetyki zaawansowanej, nie możesz przejść obojętnie obok sceny BEAUTY FORUM ELITE. To tu odwiedzający mogli znaleźć tematyczne perełki i najlepszych wykładowców.

 

Zobacz jak prezentował się program:

 

 

 • SOBOTA 23.09 INNOWACYJNY ANTI – AGING

  <span style="color: red; font-weight: bold;">SOBOTA 23.09 INNOWACYJNY ANTI – AGING </span>

 • 10:00 – 10:40 Innowacje w recepturach kosmetyków profesjonalnych – co jeszcze może nas zaskoczyć? | Michał Abendrot

  10:00 – 10:40 Innowacje w recepturach kosmetyków profesjonalnych – co jeszcze może nas zaskoczyć? | Michał Abendrot

  Niezaprzeczalnym jest, iż cała „magia kosmetyków” związana jest z ich unikalnym składem. Chcąc utrzymać wysoki poziom konkurencyjności, producenci wyrobów kosmetycznych muszą świetnie odnajdywać się w nieustannie zmieniającym się środowisku. Bazując na tych informacjach podczas swojego wystąpienia skupię się na omówieniu innowacyjnych składników chroniących skórę przed coraz to nowymi rodzajami zagrożeń środowiska zewnętrznego.

  Michał Abendrot

  Doktorant farmacji, specjalista w Instytucie Badań Kosmetyków Dr Koziej. Aktywny członek grup roboczych Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

 • 10:45 – 11:25 Nowatorskie nośniki substancji aktywnych i biodostępność kluczem do spektakularnych efektów | Małgorzata Chełkowska

  10:45 – 11:25 Nowatorskie nośniki substancji aktywnych i biodostępność kluczem do spektakularnych efektów | Małgorzata Chełkowska

  Prawdziwym wyzwaniem współczesnej kosmetologii nie jest już tylko poszukiwanie nowych składników aktywnych, ale także zwiększanie skuteczności tych, które są dobrze znane i uznane za efektywne. Podczas wykładu omówione zostaną nowoczesne metody zwiększania biodostępności składników kosmetyków – nowatorskie nośniki, które poprzez zwiększenie transportu substancji do skóry potęgują skuteczność i prowadzą do szybszych i bardziej spektakularnych efektów.

  Małgorzata Chełkowska

  Kosmetolog,  zajmuje się opracowywaniem produktów i zabiegów kosmetycznych, oceną bezpieczeństwa i skuteczności kosmetyku. Naukowiec i wykładowca akademicki. Współzałożycielka marki kosmetycznej YONELLE.

 • 11:30 – 11:50 Prezentacja firmowa YONELLE | Agnieszka Śliwa

  11:30 – 11:50 Prezentacja firmowa YONELLE | Agnieszka Śliwa

  Prezentacja wielokrotnie nagradzanej przez profesjonalistów polskiej marki kosmetycznej, która w swojej ofercie ma luksusowe, medestetyczne zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało oraz nowatorskie produkty do pielęgnacji domowej. Prowadzący przedstawi filozofię marki, opowie o tym, co sprawia, że markę YONELLE pokochały klientki w kraju i za granicą. Zostanie zaprezentowany najnowszy zabieg z użyciem profesjonalnych peelingów kwasowych MEDI EXPRESS.

  Agnieszka Śliwa

  Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju marki YONELLE MEDESTHETIC. Od ponad 15 lat aktywny Doradca Klienta w kanale kosmetyki profesjonalnej i detalicznej. Doświadczony specjalista branży Beauty. 

 • 12:00 – 12:40 Skuteczna i bezpieczna fuzja - Innowacyjne mieszaniny kwasów w zabiegach nowoczesnej eksfoliacji | dr Marcin Wasylewski

  12:00 – 12:40 Skuteczna i bezpieczna fuzja - Innowacyjne mieszaniny kwasów w zabiegach nowoczesnej eksfoliacji | dr Marcin Wasylewski

  Wykład obejmuje omówienie kwasów nowej generacji i ich mieszanin w nowoczesnych zabiegach złuszczających z zastosowaniem laserowej terapii fotodynamicznej PDT oraz skutecznych mechanizmów regeneracji skóry. Omówiony zostanie mechanizm działania i oraz zaprezentowana zostanie najnowsza wiedza na temat skuteczności i bezpieczeństwa stosowania takich preparatów. Przedstawione zostaną także nowatorskie metody fizykalne wspierające zabiegi.

  dr Marcin Wasylewski

  Ekspert CHANTARELLE, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju. Ukończył studia chemiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i obronił doktorat z zakresu biochemii. Wykładowca akademicki na kierunkach Kosmetologii, Biotechnologii i Medycyny.

 • 12:45 – 13:05 Prezentacja firmowa CHANTARELLE | Katarzyna Filo

  12:45 – 13:05 Prezentacja firmowa CHANTARELLE | Katarzyna Filo

  Pokaz zabiegu Platinum Peel z laserem PDT-Master. To nowoczesny peeling fotodynamiczny dla silnej regeneracji i skóry z dermatozami oraz dla skutecznego odmłodzenia na poziomie komórkowym. Formuła aktywna zawiera innowacyjny peptyd o działaniu jadu anemona morskiego, który obniża reaktywność i wrażliwość skóry oraz unikalny składnik z kwasem DNA, który stymuluje naturalne mechanizmy naprawcze komórek.

  Katarzyna Filo

  Kosmetolog, wykładowca akademicki, ekspert profesjonalnej pielęgnacji twarzy i ciała. Od wielu lat specjalizuje się w zarządzaniu i marketingu w przemyśle kosmetycznym. Dyrektor ds. Rozwoju i Sprzedaży CHANTARELLE i BIOMOTTO. 

 • 13:15 – 13:55 Laserowy resurfacing skóry twarzy | dr n.med. Kamila Padlewska

  13:15 – 13:55 Laserowy resurfacing skóry twarzy | dr n.med. Kamila Padlewska

  W trakcie wykładu będą omówione wysokoenergetyczne lasery ablacyjne powodujące odparowanie naskórka i górnych warstw skóry właściwej -  ich zastosowanie w laserowym resurfacingu skóry. Najpopularniejszymi laserami ablacyjnymi są: laser CO2 i laser Er-YAG. Są one  stosowane do usuwania różnych zmian skórnych np. włókniaków itp. Do odmładzania skóry obecnie stosuje się je

  Dr n. med. Kamila Padlewska | Prof. nadzw. w WSZKiPZ, specjalista dermatolog. Ekspert w zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej i laserowej. Obecnie prowadzi Klinikę Oricea. Autorka wielu publikacji naukowych.

  www.oricea.com

 • 14:00 – 14:40 Składniki pochodzenia roślinnego w zaawansowanych recepturach kosmeceutyków przeciwstarzeniowych

  14:00 – 14:40 Składniki pochodzenia roślinnego w zaawansowanych recepturach kosmeceutyków przeciwstarzeniowych

  Czy składniki roślinne są w stanie wesprzeć kondycję naszej skóry? Okazuje się, że składniki pochodzenia roślinnego uszlachetnione w laboratoriach stają się dziś patentami naukowymi, choć niejednokrotnie ich nazwy tych patentów niewiele nam mówią.  Co zatem kryje się pod magicznymi nazwami np: TCR3plus, Chronodyn , Dekaline.....i wiele innych? Walka z upływającym czasem przy aktywnym wsparciu substancji pochodzenia roślinnego zapewnia nam coś więcej niż tylko powierzchowny efekt kosmetyczny.

  Anna Drobnik

  Absolwentka Kosmetologii oraz Promocji Zdrowia Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, wykładowca i prodziekan ds. Kosmetologii Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, doświadczony pedagog, szkoleniowiec firmy KLAPP Cosmetics, praktyk w zawodzie.

 • 14:45 – 15:05 Prezentacja firmowa KLAPP COSMETICS | Anna Drobnik

  14:45 – 15:05 Prezentacja firmowa KLAPP COSMETICS | Anna Drobnik

  TCR 3 plus® - biotechnologia w służbie odmładzania - linia REPACELL, oparta na badaniach nad telomerazą uhonorowanych Nagrodą Nobla, jako naukowy dowód ekspertów marki KLAPP Cosmetics w walce ze starzeniem się skóry.

  Anna Drobnik

  Absolwentka Kosmetologii oraz Promocji Zdrowia Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, wykładowca i prodziekan ds. Kosmetologii Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, doświadczony pedagog, szkoleniowiec firmy KLAPP Cosmetics, praktyk w zawodzie.

 • 15:15 – 15:55 Odmładzanie okolic oka – skuteczne i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej i medical beauty | dr Urszula Brumer

  15:15 – 15:55 Odmładzanie okolic oka – skuteczne i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej i medical beauty | dr Urszula Brumer

  Okolica oczu jest jedną z najbardziej wrażliwszych okolic i najszybciej podlegającą procesowi starzenia się. Najczęstsze problemy z jakimi zgłaszają się pacjenci to: zmarszczki, wiotkość skóry, cienie i tzw. „worki”. Przede wszystkim profilaktyka: pielęgnacja, odżywianie, ochrona przed promieniowaniem, higieniczny tryb życia. Leczenie – często skojarzone i ukierunkowane na problem. Każdy przypadek jest indywidualny.

   

  dr Urszula Brumer  

  Lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki „Medycyna Młodości Dr Urszula Brumer".

 • 16:00 – 16:40 Nieablacyjny remodelling skóry w terapii światłem LED | dr Agnieszka Dana

  16:00 – 16:40 Nieablacyjny remodelling skóry w terapii światłem LED | dr Agnieszka Dana

  Badania ostatnich lat wskazują na możliwość szerokiego zastosowania światła LED w terapiach pielęgnacyjnych skóry z objawami starzenia, trądzikiem, przebarwieniami, z utrudnionym gojeniem ran, a także z cellulitem czy łysieniem. Światło LED  jako technika nieinwazyjna i nietermiczna może wywoływać naturalne fotobiochemiczne reakcje wewnątrzkomórkowe, pobudzając tym samym fizjologiczne działanie i funkcje komórek skóry, co określane jest mianem fotobiomodulacji. Światło LED indukuje wytwarzanie czynników wzrostu (bFGF, KGF, VEGF), odpowiedzialnych za remodelling skóry.

  Agnieszka Dana

  Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu, wieloletni pracownik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkoleniowiec marki Dermalogica.

 • 16: 45 – 17:05 Prezentacja firmowa DERMALOGICA | dr Agnieszka Dana

  16: 45 – 17:05 Prezentacja firmowa DERMALOGICA | dr Agnieszka Dana

  Odpowiedź skórnych czynników wzrostu na światło LED – innowacyjna terapia skojarzeniowa Dermalogica. Nowej generacji system zabiegowy IonActiveTM System marki Dermalogica® łączy niezwykle aktywne formuły zaawansowane technologicznie wzbogacone selektywnie dobranymi nośnikami  z mikroprądami dla zoptymalizowania wchłaniania substancji aktywnych oraz terapią światłem LED wyzwalającą odpowiedź skórnych czynników wzrostu. Tak zaprogramowany skojarzony system pielęgnacji skóry skutecznie eliminuje najczęstsze i najtrudniejsze problemy skóry takie jak starzenie skóry, przebarwienia, odwodnienie, trądzik czy uwrażliwienie skóry.  

  Agnieszka Dana

  Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu, wieloletni pracownik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkoleniowiec marki Dermalogica.

 • NIEDZIELA 24.09 BODY SHAPING - KOSMETOLOGIA I MEDYCYNA ESTETYCZNA W SŁUŻBIE IDEALNEJ SYLWETKI

  <span style="color: red; font-weight: bold;">NIEDZIELA 24.09 BODY SHAPING - KOSMETOLOGIA I MEDYCYNA ESTETYCZNA W SŁUŻBIE IDEALNEJ SYLWETKI</span>

 • 9:30 – 10:10 Modelowanie ciała we współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej – możliwości, ograniczenia, perspektywy | dr Magdalena Rogóż

  9:30 – 10:10 Modelowanie ciała we współczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej – możliwości, ograniczenia, perspektywy | dr Magdalena Rogóż

  W ciągu ostatnich kilku lat na rynku pojawiło się wiele rewolucyjnie działających urządzeń, które są w stanie wspomóc walkę z niedoskonałościami naszego ciała. Przywrócić prawidłowy metabolizm organizmu, wzmocnić zdolność układu immunologicznego, a także wpłynąć pozytywnie na estetyczny i zdrowotny wygląd skóry. Jednak, aby osiągnąć zdrowe i smukłe ciało niezbędne jest właściwe określenie przyczyny, a następnie zadziałanie na nią na kilku płaszczyznach, w celu uzyskania spektakularnych i powodujących zadowolenie klienta efektów.

  dr Magdalena Rogóż

  Specjalista i szkoleniowiec z zakresu nowoczesnych technologii. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Współwłaścicielka gabinetu kosmetyki estetycznej ,,Akademia Urody" we Wrocławiu. 

 • 10:15 – 10:55 Skuteczność karboksyterapii w terapii rozstępów, wiotkości skóry i nadmiaru tkanki tłuszczowej | Olga Żabska

  10:15 – 10:55 Skuteczność karboksyterapii w terapii rozstępów, wiotkości skóry i nadmiaru tkanki tłuszczowej | Olga Żabska

  Karboksyterapia jest to metoda zabiegowa polegająca na kontrolowanych iniekcjach medycznym dwutlenkiem. Iniekcje wykonywane są śródskórnie i podskórnie, na różnych partiach ciała. Terapia dwutlenkiem węgla jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych metod walki z niedoskonałościami ciała i skóry twarzy. Jest to niewątpliwie zasługa wysokiej skuteczności, małej liczby przeciwwskazań do zabiegu i co bardzo ważne, praktycznie zerowego prawdopodobieństwa wystąpienia efektów ubocznych. Wykład zostanie poświęcony opisowi efektywności zabiegu na takie wskazania jak rozstępy, tkanka tłuszczowa i wiotkość skóry.

   

  Olga Żabska

  Absolwentka wydziału chemicznego Politechniki Wrocławskiej, szkoleniowiec, specjalista do spraw karboksyterapii. Autorka licznych publikacji na Polskim Blogu Kosmetycznym. 

 • 11:00 – 11:20 Prezentacja firmowa Unique Technologie | Olga Żabska

  11:00 – 11:20 Prezentacja firmowa Unique Technologie | Olga Żabska

  Prezentacja aparatury firmy Unique Technologie. Podczas prezentacji karboksyterapii Julié zostaną przedstawione najistotniejsze cechy urządzenia oraz zastosowane w nim innowacje, które przyczyniły się do sukcesu aparatu na rynku europejskim. Następnie przejdziemy do części praktycznej, w której omówione zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące technik wykonania zabiegu, na przykładzie iniekcji dwutlenku węgla na redukcję tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

  Olga Żabska

  Absolwentka wydziału chemicznego Politechniki Wrocławskiej, szkoleniowiec, specjalista do spraw karboksyterapii. Autorka licznych publikacji na Polskim Blogu Kosmetycznym.

 • 11:30 – 12:10 Laseroterapia w modelowaniu ciała – prawidłowy dobór aparatury do wybranych problemów i partii ciała | Sławomir Sobusiak

  11:30 – 12:10 Laseroterapia w modelowaniu ciała – prawidłowy dobór aparatury do wybranych problemów i partii ciała | Sławomir Sobusiak

  Laseroterapia to niezwykle skuteczna metoda wyszczuplania i modelowania kształtu sylwetki, jednak dotychczas wiązała się z inwazyjnymi zabiegami, wymagającymi rekonwalescencji. Dopiero teraz powstała pierwsza na świecie, całkowicie unikalna i nieinwazyjna laserowa metoda redukcji tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem skóry – TightSculpting. Wykład zostanie poświęcony najnowszym technikom modelowania sylwetki, bazującym na połączeniu pracy dwóch laserów (Nd:YAG i Er:YAG), kwalifikacji i właściwym doborze sprzętu do wybranych problemów estetycznych ciała.

  Sławomir Sobusiak

  Dyrektor handlowy BTL Polska. Odpowiada za wprowadzanie i sprzedaż urządzeń z działu medycyny estetycznej, dermatologii oraz SPA & Wellness w Polsce. W branży pracuje od 2002 roku. Jest wykładowcą na wielu kongresach i konferencjach. 

 • 12:15 – 12:35 Prezentacja firmowa BTL | Sławomir Sobusiak

  12:15 – 12:35 Prezentacja firmowa BTL | Sławomir Sobusiak

  W trakcie prezentacji zostanie zaprezentowany najnowszy produkt znanej na całym świecie firmy FOTONA – Laser Tightsculpting TS. Uczestnicy będą mogli poznać najważniejsze zalety urządzenia oraz unikatowe rozwiązania, które czynią go najbezpieczniejszym laserem dostępnym na rynku! Wykład zostanie zakończony prezentacją wielokrotnie nagrodzonych najlepszych technologii do modelowania ciała BTL Aesthetic.

  Sławomir Sobusiak

  Dyrektor handlowy BTL Polska. Odpowiada za wprowadzanie i sprzedaż urządzeń z działu medycyny estetycznej, dermatologii oraz SPA & Wellness w Polsce. W branży pracuje od 2002 roku. Jest wykładowcą na wielu kongresach i konferencjach. 

 • 12:45 – 13:25 Siła synergii – efektywne kompozycje zabiegowe z wykorzystaniem zaawansowanej aparatury w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową | dr Marek Wasiluk

  12:45 – 13:25 Siła synergii – efektywne kompozycje zabiegowe z wykorzystaniem zaawansowanej aparatury w walce z cellulitem i tkanką tłuszczową | dr Marek Wasiluk

  Według dr Marka Wasiluka cellulit to skomplikowane schorzenie, które wymaga dokładniej diagnozy i odpowiednio dobranego planu leczenia. Może on znajdować się w czterech różnych stadiach i być spowodowany zastojami mikrokrążenia, obrzękami, zaburzeniami hormonalnymi lub lipidowymi. Na każdy z tych rodzajów cellulitu należy zareagować inaczej. Dlatego ekspert w swoim wystąpieniu opowie o tym, jak dobierać i łączyć zabiegi w zależności od etapu rozwoju cellulitu i jego podłoża. Przedstawi również techniki radzenia sobie z tkanką tłuszczową w gabinecie medycyny estetycznej.

  dr Marek Wasiluk

  Specjalista medycyny estetycznej, ekspert w dziedzinie laseroterapii, prekursor i poszukiwacz nowych rozwiązań medycznych. Założyciel warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium. www.marekwasiluk.pl

 • 13:30 – 14:10 Krioliploliza – efektywna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda z tkanką tłuszczową | Marta Dymek

  13:30 – 14:10 Krioliploliza – efektywna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda z tkanką tłuszczową | Marta Dymek

  Karboksyterapię stosuje się od ponad 70 lat w leczeniu wielu chorób i przypadków klinicznych. Zabieg został opracowany we Francji w uzdrowisku Royat. W estetyce po raz pierwszy dwutlenek węgla użyli włoscy lekarze w 2000 r. Ma szerokie działanie w niwelowaniu mankamentów ciała m.in. cellulitu, nierówności po lipolizie, rozstępów, blizn, odmłodzenia, cieni pod oczami. Główna istotą zabiegu jest pobudzenie przepływu krwi przez naczynia krwionośne skóry, co zwiększa nam ilość tlenu w tkankach.

  Marta Dymek

  Kosmetolog, szkoleniowiec MEAA, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkoleniowiec w Marie Engman Aesthetic Academy, członek Krajowej Izby Kosmetologii, właścicielka gabinetu. 

 • 14:15 – 14:35 Prezentacja firmowa DERMATIC | Paweł Kamiński

  14:15 – 14:35 Prezentacja firmowa DERMATIC | Paweł Kamiński

  Być krok przed konkurencją - jak zdobyć i utrzymać klientów. Podczas wystąpienia omówiony zostanie szereg dobrych praktyk, w tym korzystanie z właściwych szkoleń we właściwym miejscu (MEAA) oraz wygodne i szybkie robienie zakupów (Dermatic). A także porady marketingowe dotyczące strony gabinetu, platformy typu versum ułatwiające zarządzaniem wizytami i crm.

  Paweł Kamiński

  z wykształcenia marketingowiec, z branżą estetyczną związany od 2011 roku. Zaczynał jako kierownik komunikacji marketingowej w firmie Q-Med, wówczas wyłącznego przedstawiciela marki Restylane w Polsce. Jako niezależny przedsiębiorca autor wielu wdrożeń i deweloper marek w segmencie beauty. Od 2014 roku przedstawiciel Marie Engman Aesthetic Academy w Polsce, najprężniej rozwijającej się w branży instytucji szkoleniowej. Miłośnik nowych technologii i kreatywnych rozwiązań.

 • 14:45 – 15:25 Nowe oblicze podczerwieni w zabiegach modelująco-liftingujących na ciało

  14:45 – 15:25 Nowe oblicze podczerwieni w zabiegach modelująco-liftingujących na ciało

  Zabiegi kształtujące ciało i liftingujące skórę cieszą się niezmiennie ogromną popularnością. Jednak jak wybrać rozwiązanie, które będzie kompleksowo odpowiadało potrzebom gabinetu i zagwarantuje zainteresowanie pacjentów? Podczas wykładu zaprezentujemy możliwości wykorzystania podczerwieni (IR) w zabiegach na ciało, oraz efekty jej połączenia z peelingiem wodnym. 

 • 15:30 – 15:50 Prezentacja firmowa marki ITP

  15:30 – 15:50 Prezentacja firmowa marki ITP

  Prezentacja czołowego dostawcy opatentowanych technologii laserowych i medycznych na rynek polski i zagraniczny. Oficjalny dystrybutor najlepszych światowych marek produkujących sprzęt do medycyny estetycznej, sektora medycznego oraz wellness. Prowadząca przedstawi filozofię firmy, opowie o tym w jaki sposób firma stara się wyznaczać najwyższe standardy usług na rynku polskim. 

   

  Barbara Dąbrowska - Gur  | Dyrektor Sprzedaży  ITP Surgical, absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Szkoły Głównej Handlowej. Pierwsze doświadczenia zdobywała w pracy z dermokosmetykami, by następnie objąć stanowisko szkoleniowe w firmie ITP S.A. w momencie jej powstania i przechodząc w niej wszystkie szczeble kariery. Aktualnie odpowiedzialna za zarządzania sprzedażą, rozwój specjalistycznej dywizji firmy, dedykowanej technologiom medycznym - ITP Surgical.

 • 16:00 – 16:40 Dysmorfofobia - gdy walka o idealne ciało staje się obsesją. Psychologiczne aspekty w kosmetologii i medycyny estetycznej | dr n. med. Aleksandra Słodka

  16:00 – 16:40 Dysmorfofobia - gdy walka o idealne ciało staje się obsesją. Psychologiczne aspekty w kosmetologii i medycyny estetycznej | dr n. med. Aleksandra Słodka

  Dysmorfofobia jest mało znaną jednostką chorobową, jednak z uwagi na swoją specyfikę, osoby nią dotknięte mogą szukać pomocy właśnie w gabinetach medycyny estetycznej. Celem wykładu jest syntetyczne przedstawienie najważniejszych informacji dotyczących tego zaburzenia psychicznego. Oprócz standardowej klasyfikacji choroby, epidemiologii i metod leczenia, zaprezentowany zostanie obraz osób dotkniętych dysmorfofobią, ze wskazaniem  obszarów ciała, których najczęściej dotyczą zgłaszane defekty.

  dr n. med. Aleksandra Słodka

  Adiunkt w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, absolwentka mikrobiologii, doktor biologii medycznej o specjalności immunologia.

   

   

Partnerzy BEAUTY FORUM ELITE

BEAUTY FAIRS W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb i preferencji. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących przechowywania i uzyskiwania dostępu do cookies przy pomocy ustawień przeglądarki lub urządzenia końcowego, z których Państwo korzystacie.. Więcej informacji Zamknij